Strefa-kobiety.pl Nic, co kobiece, nie jest mi obce.

Profesjonalizm w kuchni

czw, 10 paź 2013 · Opublikowane w Bez kategorii
VN:R_U [1.9.10_1130]
Ocena: 0 (z 0 głosów)

Kuchnia jest sercem domu, to w tym pomieszczeniu bardzo często skupia się życie rodzinne. Warto zadbać, aby była przede wszystkim funkcjonalna, ale też posiadała walory estetyczne. Co prawda, nawet najlepiej wyposażona kuchnia nie uczyni z nas kucharza idealnego, ale może znacznie pomóc w zdobyciu umiejętności przyrządzania wspaniałych potraw.

Przed podjęciem jakichkolwiek prac, powinien powstać dokładny plan rozmieszczenia mebli i sprzętów AGD. Dbając o profesjonalne wyposażenie gastronomiczne pomieszczenia, musimy zmierzyć się z decyzją dotyczącą ewentualnej zabudowy chłodziarki, okapu, czy też zmywarki. Wbrew pozorom, wybór sprzętu AGD pod zabudowę – nie jest łatwy.

Urządzeniem kuchennym, którego montaż nie należy do najłatwiejszych jest z pewnością zmywarka. Często spotykanym błędem jest umieszczenie osobnego odpływu tuż za zmywarką, co powoduje zbyt małą przestrzeń pomiędzy sprzętem, a ścianą. Niekiedy z tego powodu, konieczne jest powiększenie głębokości szafek. Korzystniejszym rozwiązaniem jest wykonanie przyłączy obok zmywarki lub użycie syfonu zlewozmywaka jako odpływu.

W każdym pomieszczeniu gastronomicznym nie może również zabraknąć okapu. Na podstawie przepisów prawa budowlanego, każde tego typu urządzenie powinno zostać podłączone bezpośrednio do przewodu kominowego. Jeśli jednak mamy do czynienia z budynkiem wielorodzinnym, możliwe jest korzystanie ze zbiorczych kanałów kominowych. Jeśli jesteśmy właścicielami domu jednorodzinnego warto pomyśleć o przeniesieniu turbiny na zewnątrz kuchni, chociażby na poddasze, wówczas praca tego urządzenia będzie praktycznie niesłyszalna. Ale do tego celu potrzeba odpowiedniego modelu okapu.

W kuchni musi znaleźć się miejsce dla chłodziarki. Najlepiej wybrać model energooszczędny tego urządzenia. Poza tym przed zakupem, należy zwrócić uwagę na podstawowe kwestie, takie jak: rozmiar lodówki, sposób umieszczenia zamrażalnika w urządzeniu, liczba agregatów i termostatów, ilość drzwi oraz zastosowane rozwiązania antybakteryjne i inne przydatne funkcje, jak na przykład wykorzystanie systemu No Frost.

Obecnie na rynku wybór wyposażenia pomieszczeń kuchennych jest olbrzymi, każda decyzja zakupu konkretnego modelu urządzeń AGD wymaga zaczerpnięcia odpowiedniej wiedzy i wielu przemyśleń.

2 odpowiedzi odnośnie posta “Profesjonalizm w kuchni”

  1. kkatiaa90 pisze:

    Polecam sklep z kompleksowym wyposażeniem gastronomicznym http://gastrotrade.pl/ :)

  2. MagdaG pisze:

    Profesjonalne wyposażenie kuchni, bardzo dobrej jakości według mnie, ma Fagor http://www.fagorindustrial.pl/pl Pracujemy na ich sprzęcie już kilka lat i zarówno urządzenia grzewcze jak i chłodnicze czy zmywarki sprawują się dobrze.

A Ty co myślisz?

Musisz się zalogować, aby móc wysyłać komentarze.