Strefa-kobiety.pl Nic, co kobiece, nie jest mi obce.

Efektywne odchudzanie – tabletki odchudzające

wt, 27 sie 2013 · Opublikowane w Po prostu kobieta
VN:R_U [1.9.10_1130]
Ocena: 0 (z 0 głosów)

W życiu wielu ludzi nadchodzi moment, gdy boją się stanąć na wadze, czy też spojrzeć w lustro. Nierzadko bezpodstawnie, w wyniku kompleksów, wyidealizowanego obrazu doskonałej figury ulubionej gwiazdy widzianej raz po raz w telewizji. Czasem jednak faktycznie taka obawa jest sygnałem, że pora zrobić coś dla siebie i zadbać o swoje ciało.

Najlepszym testem, czy taka potrzeba w rzeczywistości występuje jest tak zwany wskaźnik BMI, dzięki któremu każdy, używając jedynie kalkulatora może policzyć, czy jego waga jest w porządku, czy powinien schudnąć, a może wręcz przeciwnie, najwyższy czas przytyć i nabrać nieco ciała. Co jednak w przypadku, gdy faktycznie ma się nadwagę?

Czas na odchudzanie.

Istnieje wiele metod. Te bardziej tradycyjne to większa ilość ruchu – sport, na przykład bieganie, joga, koszykówka oraz dieta. Restrykcyjna, białkowa, węglowodanowa, w zależności od upodobań. Bardziej nowoczesne osoby, chcące szybko zrzucić nadbagaż, bez katowania swojego nieprzyzwyczajonego do wzmożonego wysiłku ciała stosują metody farmakologiczne. To, czy tabletki odchudzające pomagają, czy może bardziej szkodzą nie jest jednoznacznie stwierdzone. Jednym pomagają, innym nie. To samo jest przecież z tradycyjnym połączeniem ruchu i diety. Niektórzy – faktycznie, chudną, niektórzy – niestety nie. Każda droga ma swoje plusy i minusy, komu i co pomoże – to jest indywidualna kwestia danego organizmu, jego przemiany materii i tym podobnych czynników.

Pewne jest natomiast jedno – jeżeli można jednoznacznie stwierdzić, że ma się nieco zbyt dużo kilogramów, należy zrobić wszystko, aby się ich pozbyć. Nikt przecież nie chce ciężko chorować, czy też przedwcześnie umrzeć z powodu chorób spowodowanych otyłością, takich jak niewydolność serca, czy też niedrożność żył i każdy chce się podobać zarówno sobie jak i innym nie budząc odrazy wśród mijających go przechodniów.

A Ty co myślisz?

Musisz się zalogować, aby móc wysyłać komentarze.