Strefa-kobiety.pl Nic, co kobiece, nie jest mi obce.

Czarna szminka, fioletowa szminka – makijaż alternatywny.

czw, 14 sty 2010 · Opublikowane w Makijaż
VN:R_U [1.9.10_1130]
Ocena: 0 (z 0 głosów)
Z pewnością jest to propozycja dla tych kobiet, które mają ochotę na szaleństwo w makijażu. Zwykłe czerwienie, róże czy nawet fuksje odstawiamy do kosmetyczki, a sięgamy po… czarną szmikę. Yes, yes, yes – zawołałby były premier Marcinkiewicz, gdyby był za. Wszystkiego można się spodziewać po mężu Isabel.
.
Przyznaję szczerze, że czasem i mnie korci, by wyleźć na ulicę pomalowana w sposób zgoła inny od tego, jakiego spodziewa się po mnie społeczeństwo. Albo supermocno podkreślone oczy, albo taki efekt na ustach:
.
.
Demonicznie, prawda? Niestety, jako osoba pozbawiona pełnych ust (bozia w rzęsach wynagrodziła, mam zupełnie przyzwoite firany), mogę tylko pomarzyć. Dlatego „inwestuję” w oczy :-)
No dobra, ale jeśli ktoś chce, to czarne szminki mają w swojej ofercie nie tylko firmy z wyższej półki typu Givenchy lub Chanel. Tadam! Oto dobre swojskie Constance Carroll:
.
Do eksperymentów jak znalazł. W najgorszym wypadku się zbiednieje o jakieś 7-10 zł.
Jeśli ktoś nie chce się od razu rzucić na głęboką wodę, to może zaryzykować kąpiel przy brzegu. Oto szminka fioletowa. Od Dolce&Gabbana tak na marginesie.

Z nostalgią wspominam zbliżony do tego odcień, jaki mi wybrała konsultantka (tak się ten fach nazywa?) w Sephorze. Szminkę już dawno trafił szlag z tego samego powodu, z jakiego nigdy nie kupiłam czarnej. Ale cóż to był za cudny, ciemnojagodowy kolor! I jeszcze błyszczyk Pupy pamiętam Cuore Mini, który wygrałam w jakimś konkursie. Barwa ta sama, poszedł w dobre ręce.
Fioletowy Revlon również prezentuje się mrocznie.

.

.

Shiseido jakby delikatniejsze.

.
I tak na marginesie ortodoksyjnego, zdecydowanego fioletu uroczy MAC (w porozumieniu z Hello Kitty).
.
.

Mój wąż kieszeniowy zaczyna się pocić :-) A przecież miałam się zrujnować na kredki!

Słowa kluczowe:

2 odpowiedzi odnośnie posta “Czarna szminka, fioletowa szminka – makijaż alternatywny.”

  1. Lots students give the responsibility to professional resume writers because they miss the talent to compose a satisfactory resume so that the cause why customers need to professional resume service, but such people like creator don’t do that. Thank you very much for the article. Very useful information about this good topic.

A Ty co myślisz?

Musisz się zalogować, aby móc wysyłać komentarze.